Az MSZP európai parlamenti delegációja ismételten, ezúttal az egyházügyi törvény kapcsán megvádolta Magyarországot az Európai Bizottságnál – állapította meg csütörtöki közleményében az Európai Parlament (EP) magyar néppárti képviselőcsoportja. A magyar néppárti képviselők emlékeztették az MSZP-s képviselőket arra, hogy a Velencei Bizottság - az Európa Tanács égisze alatt működő független alkotmányjogi szakértői testület - részletesen tanulmányozta az új magyar egyházügyi törvényt, a szocialisták által diszkriminatívnak nyilvánított rendelkezés ellen azonban nem emelt kifogást. "Sajnálatos, és csak a hazai közvélemény megtévesztésére szolgál, hogy a szocialisták az Európai Bizottságnak ezt a technikai lépését Magyarország újabb megbélyegzésének tüntetik fel" - áll a magyar néppárti állásfoglalásban.
Lehetséges, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a közeljövőben találkozik José Manuel Durao Barroso európai bizottsági elnökkel - jelezte az Európai Unió végrehajtó testületének szóvivője.Egy Olivier Bailly elmondta: tudomása van arról, hogy a magyar kormányfő még áprilisban egy fontos konferenciára Brüsszelbe utazik, és elképzelhető, hogy ekkor Barrosoval is megbeszélést folytat. A szóvivő hangoztatta azt is, hogy a Magyarország és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) közötti tárgyalásokkal kapcsolatban a bizottság álláspontja nem változott az elmúlt hetekben; a kulcsüzenet az, hogy a magyar hatóságokat arra kérik: tegyen meg mindent annak biztosítása érdekében, hogy a befektetők biztos jogi környezetben tevékenykedhessenek - ismételte meg a szóvivő.
A jövő héten hivatali visszaélés miatt állhat bíróság elé Laborc Sándor – tudta meg a Magyar Nemzet. A polgári elhárítás egykori főigazgatója az ügyészség szerint jogtalanul gyűjtött és tárolt adatokat Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról. A büntetőeljárás Laborc hivatali utódjának, Balajti Lászlónak a feljelentése nyomán indult.
Április 16-án kezdi tárgyalni a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa azt a büntetőpert, amelynek vádlottja Laborc Sándor, az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) korábbi főigazgatója és volt beosztottja, akik ellen hivatali visszaélés és más bűncselekmények miatt emelt vádat a katonai ügyészség.
Az ügyben az első feljelentést 2010 februárjában – még a Bajnai-kormány idején – Balajti László tette, aki 2009 nyarán vette át a polgári elhárítás vezetését Laborc Sándortól. Tette ezt azért, mert a Nemzetbiztonsági Hivatal számítógépeinek merevlemezein több telefonbeszélgetés, híváslista, valamint a cellainformációkra irányuló elemzés is „helyet foglalt”.
Volt közöttük „Ovi” és „ Bajusz” nevű is. Ezek nagy valószínűséggel Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról tartalmaztak információkat.
MNO
Az ellenzéki pártok úgy érezték, itt a megfelelő alkalom, hogy köztársasági elnököt jelöljenek. Mert egyharmad az egyharmad, nem úgy van ám, hogy valaki fogja magát, és csak azért, mert többsége van, meg akarja mondani, ki legyen az államfő.
A demokrácia komoly dolog! Ezért a szocialisták már kész forgatókönyvvel rukkoltak elő: szülessen konszenzus, azaz a Fidesz fogadja el az ő jelöltjüket. Mivel ők nem fogják elfogadni a Fideszét, tehát a konszenzus ezt jelenti.
Megfogalmaztak néhány alapelvárást Schmitt Pál utódjával szemben: álljon köztiszteletben, mint Tasnádi Péter. Legyen karizmatikus, mint Mesterházy, jól nevelt, mint Szanyi, szép, mint Gurmai Zita, okos, mint Kovács László, toleráns, mint Török Zsolt. Fiatal, mint Vitányi Iván, hazafi, mint Tabajdi Csaba, de ugyanakkor talpig européer, akár Karsai József. Tiszta múltú, mint Medgyessy Péter, becsületes, mint Zuschlag, józan gondolkodású, mint Horn Gyula, népszerű, mint Rákosi Mátyás, és legyen a helyén a feje, mint Kádár Jánosnak. Így hosszas mérlegelés után Károlyi Mihály szobrát tartanák a legjobb választásnak.
Ungváry Zsolt
Demokrata
A polgári pártszövetség támogatottsága még mindig kimagasló, vélhetően azért, mert a többség tovább lát az orra hegyénél. Tudja, hogy a mostani nehézségekért nem a jelenlegi kormány a felelős, hanem ez a két szocialista ciklus örökségének, az uniós gazdasági válságnak és a ránk nehezedő, politikai célzatú nyomásgyakorlásnak az együttes következménye.
És az ellenzéki ötletek láthatóan fogynak. Úgy indultak neki az esztendőnek, hogy most majd jönnek a tíz- és százezres tüntetések. Az Opera előtti tömeg mérete viszonylag elfogadhatónak is látszhatott, egészen január 21-ig, amikor a Békemeneten legalább tízszer annyian vonultak fel a kormány mellett. Jó eszköznek tűnhetett az is, hogy az Európai Unión keresztül próbálják megfúrni a kormányt. Csakhogy ez a fegyver visszafelé sült el, és a hisztérikus támadások láttán összezárt a polgári tábor.
A legnagyobb mélyütést pedig épp a magát új erőnek beállító LMP szenvedte el, amikor általa kulcsfontosságúnak beállított témákban kerek perec kimondva érdektelenségbe fulladt a népszavazási kezdeményezésük, hiába szállt be az akcióba az utolsó héten demonstratívan az MSZP is. A népszavazási akció nemcsak az LMP bukása, hanem a kormánnyal szembeni vélt elégedetlenségre támaszkodó teljes ellenzéki blokk súlyos kudarca is.
Bándy Péter
Demokrata
Persze le vagyok erősen maradva az itthoni hírességek folyó ügyeivel kapcsolatban is, pontosabban fogalmam sincs, miféle, keresztnéven vagy csúfnéven emlegetett „celebről” van szó, ki éppen kit hagyott el, kibe szeretett bele, továbbá kinek fáj a műmelle. Mintha külföldön élnék, annyira idegen számomra ez a mindent elborító és beszennyező szubkultúra, de bizonyára van rá igény, különben nem terjesztenék jó pénzért. Nekem is van egy álmom, vagy inkább csacska ábrándom: szeretném megérni, hogy nem érdekel a nagy és tökéletes Amerika véleménye, ahogyan szerencsére már a nagy és tökéletes Szovjetunió véleménye sem rólunk, pusztai, locsolkodó nomád magyarokról.
Szentmihályi Szabó Péter
MH
...hirtelen divat lett közéleti személyek egykori szakdolgozatainak, doktori fokozatainak a felkutatása. Nagy ügy például, hogy Gyurcsány Ferenc írt-e egyáltalán szakdolgozatot annak idején a diplomájáért, s ha igen, akkor hol a csudában bujkál az a szakdolgozat. Mintha Gyurcsány egész politikai, közéleti szerepén fikarcnyit is módosíthatna ez a kérdés ahhoz képest, amit eddig művelt ország-világ szeme láttára és füle hallatára pártvezérként és miniszterelnökként hazánk szerencsétlenségére.
Bíró Zoltán
MH
[gallery link="file" columns="2"]