kattints a VIDEÓRA:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vgCS0V0hcnQ#!
Kattints a VIDEÓRA:
http://www.youtube.com/watch?v=VPpkeXBtCHQ
Kattints a VIDEÓRA:
http://www.youtube.com/watch?v=3Y9YTxDSI1Q
... az Orbán Viktor által bejelentett villámgyors üzlet konkrétan azt jelenti, hogy legkésőbb január 31-ig az állam tulajdonában lévő MVM kezébe kerülnek az E.ON magyarországi gázkereskedelemmel és -tárolással foglalkozó leánycégei. Ezzel a lépéssel a magyar kormány két rendkívül fontos eszközt kap egy hosszú küzdelemhez. Egyrészt hozzájut a több mint négymilliárd köbméternyi fűtőanyag elhelyezésére alkalmas föld alatti tárolókhoz, másrészt pedig rálátása lesz a Gazprommal kötött hosszú távú szerződésre, és megkapja a dokumentumban foglaltak újratárgyalásának lehetőségét.
Dékány Lóránt
Magyar Nemzet, Patrióta Európa Mozgalom
A mi utcánk végében van az a templomtér, ahova égő gyertyás menetünk elindult – jelezném – kis részkerületünk, Pestújhely egyetlen érdemleges vendéglátó-ipari egységének „helyiségei”-ből (forró tea és kis dramolett Pestújhely alapításáról). A téren három létesítményt avattunk fel mi ,polgárok, himnusszal és katonai tiszteletadással:
– negyvenhat jeles helybéli emléktábláját, a templom körüli fasorban;
– a megújított 1924-es világháborús emlékművet;
– az 1933-as országzászlót, amelyet 1948-ban némileg „átírtak” (hogy megmaradhasson).
Protokolláris esemény volt ez, mi tagadás, ha szívmelengetően emelkedett is, de igazából akkor nyerte el értelmét, amikor utána összeültünk egy kis beszélgetésre, leszármazottak, helybéliek. Patrióták. Hiszen volt kiket megidéznünk az elmúlt 20. századból. Azokat a férfiakat, akik egy szélfútta, zsombékos, világvégi tájat „hellyé” változtattak. Otthonokká, élettérré.
Alexa Károly
Magyar Hírlap
Akárhogy is nézem, jóindulatúan és megértően, előítélet és elfogultság nélkül, most ugyanaz történik, mint éppen húsz esztendeje. A Göncz Árpád beszéde alatti „bőrfejű” tüntetés után az akkori kormány balliberális ellenzéke a gyámoltalan és felkészületlen MDF-vezetést a fasiszták, nácik pártolásával vádolta, és erről a kellemes és ígéretes témáról többé nem is szállt le.
Kinyíltak az esernyők a „barna eső” ellen, a miniszterelnök hiába fejezte ki sajnálatát a történtek miatt, a hatalmas gépezet beindult. Egy évvel később, 1993-ban Göncz Árpád a hazánkat fenyegető fasiszta veszélyről nyilatkozott a La Stampa című olasz lapnak. Akkor már több mint két éve megalakult a Demokratikus Charta a balliberális összefogás érdekében, már akkor is együtt voltak, nagyjából ugyanazok.
Szentmihályi Szabó Péter
Magyar Hírlap
Bajnai Gordon egyáltalán nem új arc, nem megmentő, hanem miniszterként, miniszterelnökként tevékeny részese volt az ország eladósításának. A balliberális kabinet csak azért vette fel a tizenegyezermilliárd forintnyi hitelt, hogy megtarthassa hatalmát.
Csizmadia László
Demokrata
Pataky István szerint noha az Orbán-kormány megalakulása után a nyugat-európai elemzők „rettegtek egy nagyot”, amiért – szerintük – nacionalista politikai garnitúra rendezkedik be Budapesten veszélybe sodorva a térség stabilitását.
Ehhez képest ma, két és fél év kormányzás után a szomszédságpolitika hordozza a legkevesebb konfliktusforrást a magyar diplomáciában. Kiderült, hogy a negatív történelmi sztereotípiák ellenére Magyarországnak nem okvetlenül közvetlen környezetében kell keresnie rosszakaróit.
Nagyságrendekkel kevesebb „elemző” cikk, állásfoglalás jelent meg Romániában, Szlovákiában vagy Szerbiában az „Európa-ellenes, populista” Orbán Viktorról, a „fasisztaveszélyről”, mint például Németországban, tátott szájjal csodált nyugati barátunknál.
Magyar Nemzet
...Demszky Gábor önéletrajzi könyvének egyik előzetesen publikált részletében (ez is fontos PR-szempont) megható őszinteséggel vall arról, mennyire felkészületlen volt szakmailag (is) a főpolgármesterségre, hogyan építették fel őt mint a „tettek emberét”, aki majd egy új, liberális, multikulturális világvárost hoz létre. Minden aggálya ellenére vállalta a jelöltséget, és Amerikában megtanulta, hogy a politikusoknak „megoldóembereknek” kell látszaniuk, akik képesek változtatni a dolgokon. Hogy ez milyen húsz évet hozott szegény Budapestnek, azt sajnos tudjuk.
Szentmihályi Szabó Péter
Magyar Hírlap