Az Andrássy út és a Dalszínház utca sarkán, az Operával szemben, található a Wahrmann-család 1882-ben épült egykori palotája, Freund Vilmos tervei szerint. Az elmúlt hónapokban fejeződött be luxus-színvonalú felújítása, irodákat és üzleteket alakítottak ki az épületben.
A kastélyt 1875-1879 között építették Ybl Miklós tervei alapján, ekkor alakították ki a parkot is.
Soltra E. Tamás szobrászművész és Fekete Szilárd építész alkotása a 2003-ban felavatott Hűségkút.
Három figurája, három soproni történelmi eseményt szimbolizál.
Az első, az 1277-es történéseknek, amelyek eredményeként Sopron IV. László királytól szabad királyi város rangot kapott, a második az 1921-es népszavazásnak, amelynek eredményeként, magyarországi város maradhatott Sopron - a Hűség Városa, a harmadik pedig, az 1989-es Páneurópai Pikniknek állít emléket.
A világot irányító erők, amelyek egyébként már Rákosit és Kádárt is bábfiguraként használták, és amelyek most éppen Görögországot kívánják „megmenteni”, mindig rendelkeznek valami biztos tippel arra nézvést, hogy miként kellene a fejlődés folyamatát felgyorsítani. Miközben napnál világosabb, hogy minden lépésükkel csak a globális kifosztó szivattyúk hatékonyabb működtetését próbálják elősegíteni.
Magyar Hírlap - Bogár László
Időnként (gyakran) bús képű emberek tűnnek fel a képernyőn, akik igen gondterheltek, mert hazánk romokban hever, és nekik kell majd újjáépíteni. Ilyenkor a jámbor néző összerázkódik már a puszta gondolattól is.
... Ma a régi kommunisták utódai, a mai liberálisok a kérlelhetetlen üldözői mindannak, ami nem felel meg politikai ízlésüknek. A sajtó- és véleményszabadság hívei nem bíznak az emberek ítélőképességében, hihetetlen buzgalommal szolgálják ugyanazt az eszmét, vagyis minden nekik nem tetsző gondolat megsemmisítését.
Szentmihályi Szabó Péter - Magyar Hírlap
A hazájuk ellen órabérben nyilatkozók elérték, hogy az EU tőlünk reszkessen a demokráciaféltéstől, miközben az Egyesült Államok, a demokrácia őre az összes európai tagállam gyanútlan polgárairól felmérhetetlen mennyiségű személyes adatot gyűjtött. Az aggódók aggódnak. Van miért. A Fidesz népszerűsége minden, a rendszerváltozás utáni kormány teljesítményénél magasabban ível. Nyolc és fél hónap van előttünk. Készüljünk föl mindenre.
Körmendy Zsuzsanna - Magyar Nemzet
A Fidesz az 1994-es választások után kezdte kiépíteni a magyar pártpolitika jobboldali pólusát. Ennek következtében a jobboldalon a Fideszen kívül nem maradt mérvadó párt. Visszatért a magyar történelem domináns párttípusa, amit a balliberálisok - tévesen - az egypártrendszerhez való visszatérésként minősítenek. A Fidesz domináns pártként elérte, hogy jelenleg ő az egyetlen kormányozni képes erő, így minden esélye megvan, hogy több cikluson át irányíthassa az országot.
Ugró Miklós
Magyar Nemzet
A litván főváros székesegyházának legszebb kápolnája Szent László emlékét őrzi. Árpád-házi I. László magyar király 1077-től 1095-ig uralkodott, ebben az időben kezdődött el a magyar állam területi gyarapodása, mindenekelőtt Horvátország irányába .
Az erőskezű államférfi és hadvezér megfékezte az akkortájt sem szokatlan pártharcokat, rendet tartott országában, külpolitikáját a pápa és az egyház megbízható híveként alakította.
Emlékét számos monda és legenda őrizte meg az évszázadokon át. Nagyváradi sírjához hamarosan csodák híre kapcsolódott, ezt is figyelembe véve a katolikus egyház halála után nem egészen száz évvel szentté avatta.
A magyarok királyának nemzetközi tekintélyét tanúsítja a vilniusi kápolna is: I. Lászlót sem hódítás, sem egyéb érdemi kapcsolat nem fűzte a litván történelemhez, a XVIII. század végén Vilniusban mégis úgy döntöttek, hogy a szent király általuk is nagyra becsült emlékét ily módon örökítik meg az ország első templomában.
A szájhagyományok szerint Szent László népszerűségét jelzi, hogy utána terjedt el széles körben lengyel és litván tájakon a Wladyslaw név – amit később Ulászlónak fordítottak magyarra.
A Litvániában élő kis magyar közösség tagjai nemzeti ünnepeinken a vilniusi székesegyház Szent László szobránál imádkoznak.
Magyar emlékek a világban
Barokk szoborcsoport. A felhőkkel díszített oszlopon Szűz Mária áll a földön, melyre kígyó tekerődzött. Középen négy szent: Szent István, Szent Sebestyén, Szent Rókus és Szent Ferenc. Az oltár alatt fekszik Szent Rozália. Lent: Imre herceg, Szent Pál, Szent Péter, Xaveri Szent Ferenc, Szent Flórián, Keresztelő Szent János, Padovai Szent Antal és Nepomuki Szent János.
Az 1739-ben pusztító pestis emlékére állíttatta a város tanácsa. Készült 1741–1742-ben, szobrász: Conti Lipót Antal.
A háttérben a Katona József Színház épülete látható
Az SZDSZ gyakorlatilag a harmadik rendszerváltó párt, amely megszűnik, az MDF és a kisgazdák után. (Bár az utóbbiaknál van valamiféle jogfolytonosság.)
Az egykor leghangosabb antikommunista párt, az SZDSZ, már egy-két évvel a rendszerváltás után feladta az elveit azért, hogy 1994-től kormányon lehessen. Mondhatni, elárulták a szabadság jelszavát, amikor összebútoroztak a volt kommunistákkal. És természetesen elárulták a választóikat is.
... De úgy tűnik, a második generációs liberálisok is megrészegedtek a hatalomtól. Legalábbis azon részük, akik kilépve az LMP-ből, megalapították a gittegyletüket és – bízva annak sikerében – Bajnai Gordon mellé álltak.
Most, látva, hogy ez bizony kevés lesz 2014-ben, már abba is belemennének, hogy összefogjanak az MSZP-vel.
Mintha a történelem ismételné önmagát! Újra árulásra készülnek a magyar liberálisok. De ha valóban vannak kiszámítható trendek a politikai folyamatokban, akkor az SZDSZ megszűnése intő jel kell hogy legyen számukra.
Magyar Hírlap - Nagy Ervin