Horváth Csaba Írta:
Kérjetek és adatik nektek, keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik nektek. (Mt 7,7)
Isten minden kérésünket meghallgatja és elraktározza. Nem biztos, hogy azonnal meg is adja úgy, ahogy kértük. Az ige viszont arra biztat, hogy kérjünk csak nyugodtan. A gyakorlati tapasztalat viszont az, hogy kizárólag azt adja meg Isten a gyermekeinek, ami a javukra válik. Ilyen szempontból mély csalódás érhet bennünket, mert ez nem automatizmus. Féltő a szeretete, Isten nem akar olyan dolgokba belevinni, amit később úgyis megbánnánk. Jobbat ad, mint amit mi kérünk és elképzelünk. Ezért van az, hogy várat, türelemre int. Jakab apostol felszólít bennünket, amikor azt mondja: „vagy ha kéritek is nem kapjátok meg, mert rosszul kéritek, csupán élvezetetekre akarjátok azt eltékozolni” /Jak 4,3/.
Isten mindezek ellenére nem hagy el, ő megmutatja nekünk az ő nagyságát és erejét. Nekünk az a dolgunk, hogy bízzunk benne, figyeljük az ő útmutatását, amit lépésről-lépésre megad. Vegyük figyelembe, hogy Isten soha sem akar nekünk rosszat adni, mindig a legjobbat ígéri. Ennek ellenére választhatjuk a számunkra kedvezőtlent, ha saját gerjedelmünkre, kívánságunkra hallgatunk.
Sokszor tapasztaltam már személyes életemben, milyen áldás származott abból, ha nem voltam türelmetlen, kivártam Isten ígéretének a beteljesítését. Vonatkozott ez a társválasztásra, lakáskérdés megoldására, munkahelyi problémákra, gyermekek vállalására.
Ezeket a hűséges kivárásokat Isten az anyagi javak tekintetében mintegy megkoronázta, mert semmiben sem szenvedtünk szükséget, hiába voltak körülöttünk áremelések, pénzügyi válságok, ugyanis igaz volt számunkra az az ige: „De keressétek először az ő országát és igazságát és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek” /Mt 6,33/
A Fidesz-KDNP frakció meghívására hazánkban járt a német Keresztényszociális Unió (CSU) delegációja. A látogatás célja az volt, hogy a kormánypártok képviselőitől tájékozódjanak a magyarországi helyzetről, és hogy ezt követően az unióban és az Európai Néppártban is tisztázzák a hazánkkal kapcsolatos vitákat, mondta Thomas Silberhorn, aki a CSU képviselője és a jogi és európai ügyek bizottságának tagja a német törvényhozásban.
A hazánkat a közelmúltban ért egyoldalú kritikákról a német delegáció vezetője elmondta: természetesen megértik a magyarországi ellenzék tehetetlenségét, ugyanakkor rámutatott arra, hogy demokratikus választások eredményeként tudott kétharmados többséget szerezni a kormányzó pártszövetség. Hozzátette: a magyar kormány, alkotmányozó többségével „a magyar nép magas rangú bizalmát élvezi”.
Ezzel összefüggésben kifejtette: érdeklődéssel kísérik figyelemmel, hogy milyen nagy reformprogramot hajtott végre a kabinet már eddig is, és - mint mondta - megértik azt is, hogy a kommunista múltat valamilyen módon fel kell dolgozni. Mindezek ellenére az elfogadott törvények nagy száma és a jogalkotási munka tempója felvet bizonyos kérdéseket, amelyeket meg kell vitatni – hangsúlyozta Silberhorn. Véleménye szerint azonban el kell választani a politikai szándékokat a tárgyi kérdésektől.
Ennek kapcsán a képviselő kitért rá, hogy Németországban sok szociáldemokrata azt mondja, hogy Európában túl sok a konzervatív kormány. „Úgy gondoljuk, hogy ezért a magyar kormányt választották ki arra, hogy példát statuáljanak” – tette hozzá.
Thomas Silberhorn hazánkról szerzett személyes tapasztalairól szólva kifejtette: Magyarországhoz érzelmileg is kötődik, egyrészt azért, mert "a magyarok lebontották a vasfüggönyt, amit a németek soha nem fognak elfelejteni". Másrészt pedig még a Berlini Fal lebontása előtt gyerekként járt Fonyódon, ahol meghatározó élményeket szerzett, melyekre ma is szívesen emlékszik vissza.
fidesz.hu
A nemzetpolitikai helyettes államtitkár szerint a szórványmagyarság megmaradása része az egész Kárpát-medencei magyarság megmaradásának.
Répás Zsuzsanna a témában pénteken a fővárosban rendezett konferencián azt nevezte az igazán nagy feladatnak, hogy a teljesen eltérő élethelyzetű, és hátterű szórványközösségeknek megtalálják azt az utat, amely magyar identitásuk megtartásához, erősödéséhez vezet. A szórványmagyarság közösségei ugyanúgy elemi alkotói az összmagyarságnak, mint bármelyik magyar közösség.
Felidézte, hogy a tavaly novemberi Magyar Állandó Értekezleten a tagszervezetek teljes egyetértésben fogadták el azt a dokumentumot, amely a külhoni magyarságot érintő területekre komplex cselekvési terveket vázol fel. A nemzetpolitikai stratégia kiemelten taglalja a szórványközösségek helyzetét, és megoldási irányokat mutat.
Utalva arra, hogy a konferenciát a Magyar Nyelvoktatás és nyelvápolás a Kárpát-medence szórványvidékein címmel rendezték meg, úgy fogalmazott: minden ember számára a saját anyanyelve jelenti a kulcsot, múltja gyökerei és ezáltal saját maga megismeréséhez. Erre mindenkinek azon a helyen van esélye, ahol született, felnevelkedett, amelyet otthonának tekint a világon - mondta Répás Zsuzsanna.
MTI
Az unió folyamatosan változtatja a feltételeket, nem lehet tudni, hogy milyen körülményekhez kell alkalmazkodnunk – jelentette ki Kósa Lajos
Hazánkban 62 év 4 hónap mindenkire vonatkozóan a nyugdíjkorhatár. A bírói nyugdíjazás ügyében Kósa Lajos feltette a kérdést: ha valamilyen szabály mindenkire egyformán vonatkozik, az mitől diszkriminatív?
„Azért a józan eszünket ne hagyjuk el pusztán azért, mert Brüsszel sokszor elhagyja a józan eszét, és a legnagyobb világválság közepette olyan elképesztő ostobaságokkal tud foglalkozni, mint az uborkák hajlásszöge, meg az, hogy milyen minőségű a csirkeólakban a műfű” – fogalmazott a Fidesz alelnöke.
Leszögezte: szereti az uniót, de nem szereti azt az elképesztő bürokratikus rengeteget, amit az unió kiépített magának Brüsszelben, és ami – most már látszik – teljesen elszakítja őket a valóságtól. Miután az unió a miénk is, jó, hogyha a magyarok időnként azt mondják: itt valami baj van – fűzte hozzá.
fidesz.hu
Navracsics Tibor nem tekinti hivatalos dokumentumnak azt a "non papert", amelyet a Velencei Bizottság titkára fogalmazott meg az igazságszolgáltatási reformmal kapcsolatban.
A miniszter egy pénteki rendezvényen arról a sajtóértesülésről, amely szerint az Európai Bizottsággal egyeztetve "öt pontban összegzett, egyértelmű és nem alkuképes feltételt" fogalmazott meg a magyar bírósági reformmal kapcsolatban a Velencei Bizottság, a kifogást pedig úgynevezett "non paper" útján közölték azt mondta: egyrészt ez nem uniós vélemény, hiszen a Velencei Bizottság az Európa Tanács tanácsadó intézménye, másrészt pedig a Velencei Bizottság egyik beosztottjának, Thomas Markert titkárnak a non paperjéről van szó. "A non paper pedig magyarra lefordítva azt jelenti, hogy nem hivatalos dokumentum, tehát ilyen értelemben én nem tekintem hivatalosnak" - tette hozzá.
MTI
Martonyi János külügyminiszter szerint a kormány az elmúlt másfél évben a magyar-szlovák kétoldalú találkozókon napirenden tartotta a Benes-dekrétumok ügyét, és az új szlovák kormánnyal folytatandó párbeszédben is kiemelten kezeli majd a kérdést, szorosan együttműködve mindazokkal, akik felvállalják a magyar kisebbség érdekeinek védelmét.
A külügyminiszter kiemelte: a ma Szlovákiában élő magyarok erkölcsi és anyagi rehabilitációja csak a vonatkozó 13 Benes-dekrétum érvényességének megszűnésével lehetséges. A kormány nem akarja megkérdőjelezni a (cseh)szlovák államiság jogfolytonosságát adó dekrétumokat, de el akarja érni a diszkrimináció, a kollektív bűnösség elvének és máig ható következményeinek felszámolását - hangsúlyozt.
MTI
Amikor az író ember papírra veti gondolatait, mindig arra számít, hogy olvasó embereket talál meg vele, de olykor megtalál olvasatlanokat is, a szavak értelmével küszködőket, s olyanokat is, akiknek teljesen mindegy, hogy mit jelentenek a szavak, mert nekik mindegyik ugyanazt jelenti, mindenről csak a saját rögeszméjük jut eszükbe. Ez egyben a józan gondolkodás végállomása is, már-már a vallásos analfabetizmus előszobája, mert ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni.
Kövér Tibor
MH
A magyar társadalom köszönettel tartozik Medgyessy Péternek, aki az átkosban azon fáradozott, hogy az ország később olajozottan csatlakozhasson a nemzetközi pénzügyi szervezetekhez. Vagyis nem molesztálni meg ügynöközni kellene szegényt, hanem elismerni végre, hogy a hazáját védte a nehéz időkben. Józsa Istvántól, az MSZP frakcióvezető-helyettesétől tudjuk ezt, aki a HVG.hu riporterének nyilatkozott a minap. Az érdeklődő kolléga már előzőleg megkapta a magáét a politikustól, ugyanis azzal a kérdéssel kezdte: Nem kellett volna-e lemondania a miniszterelnökségről annak idején Medgyessynek, majd Gyurcsánynak, amikor kiderültek a disznóságaik?
Pilhál György
MN
Az érintettek részéről helyenként tapasztalható düh és ellenszenv nem befolyásolhatja a döntéshozatalt. Az igazságügyi palota épületébe belépve ugyanis már maguk a történész-kutatók és a muzeológusok is láthatják: voltaképpen nincs itt keresnivalójuk. A neoreneszánsz épület a maga barokkos részleteivel, játékos, cizellált elemeivel, márvány burkolatával, lenyűgöző méreteivel nem való arra, hogy a paraszti múlt emlékeinek keretéül szolgáljon, de a kommunista mozgalom dokumentumait sem feltétlenül itt kell őrizni és kutatni.
Kulcsár Anna
MN
Mentazöld zakóval és fehér zoknis makkos cipővel felszerelkezett honfitársaink egy része azonban az egyházalapításban meglátta a nagy bulit. Először is az adómentességet. A hit mögé bújtatott seftet. Másodszor az állami támogatást. Ehhez kellett politikai fedés is, tán törvényhozók fantáziáját sem kizárólag a vallásszabadság nemes eszméje vezérelte anno. Az Orbán-kormány ezen változtatott. Állami pénzt csak tényleges hittevékenységet, iskolát, kórházat üzemeltető vallási közösség kaphat. Messze nem biztos, hogy tökéletes a parlament által elfogadott lista, de bizonyos, hogy rengeteg magánérdek sérült az új szabályozással.
Máté T. Gyula
MH