A súlyos munkanélküliséggel küszködő Duisburgban tízezer roma telepedett le. A Duisburg-Rheinhausenben csak „problémaháznak” hívják azt a három blokkból álló hétemeletes épületet, amelyben ismeretlen számú (hatszáz és ezerötszáz között) cigány bevándorló lakik.
A panaszok szerint a szükségüket az utcán végzik, éjszaka zajonganak, a szemetet kidobják az ablakon, a közeli tóból a hattyút vagy kacsát levágják, a gyerekeik kövekkel dobálják a gyalogosokat, integrálódni nem akarnak. Aki felemeli a szavát ellenük, az rasszistának számít.. Magyar Nemzet
Adam Hochschield, a Berkeley Egyetem történelemtanára szerint az 1898-tól 1908-ig tartó kongói belga népirtásnak tízmillió áldozata volt. Az ezzel kapcsolatos dokumentumokat a belgák II. Lipót király parancsára mind Belgiumban, mind Kongóban megsemmisítették.
A külügyminisztériumban még meglévő anyagokon „a kutatóknak nem adható ki” felirat olvasható. Lovas István szerint a belga uralkodók és a belga nép teljes egyetértésben megkezdte a totális hallgatást a szörnyű népirtásról, amelynek következtében Kongó lakossága a felére csökkent.
Lipót királyt pedig hősként állítják be, amiért Kongót „civilizálta” – közben Magyarországon a balliberális tábor harcot folytat szinte minden olyan szobor ellen, amelyet a jobboldali többség kíván magának felállítani.
Magyar Nemzet
Marian Kotleba visszavonhatatlanul a szlovák belpolitika szereplője lett, a neonácik szépen lassan a társadalmi és politikai élet elfogadott szereplőivé válnak. Ivan Gasparovic elnök január 10-én hivatalában fogadta mind a tíz régi és új megyeelnököt, köztük Kotlebát is.
Az elnöki szóvivő szavaiból pedig kiderült, szó sem volt akár az államfő, akár a többi megyei vezető részéről Kotleba kirekesztéséről. Gasparovic ugyanis januárban néhány nap alatt kétszer is fogadta Kotlebát, az államfő által átadott újévi kitüntetések alkalmából rendezett ünnepségre is meghívta.
Népszava
Lovas István szerint a külföldi tudósítók Budapesten – néhány tiszteletre méltó kivételtől eltekintve - olyan tulajdonságokat öltenek, amelyek éppen ellenkezője azoknak, mint amelyek révén megismerszenek a hivatalból kíváncsi újságírók.
A rajtuk oly sokszor számon kért tárgyilagosság olykor teljes hiányáról már nem is szólva. Majdnem tíz évvel ezelőtt a HIPA, a nálunk akkreditált külföldi tudósítók szervezete - rendkívüli bátorságot tanúsítva – sajtóreggelire hívta meg Lovast is, amelynek Kester Eddy, a Financial Times tudósítója volt a házigazdája.
Lovasnak végre lehetősége volt őket kérdezni. Megkérdezte az asztalnál ülőket, meg szeretnének-e ismerkedni egy hivatalában lévő legfelsőbb bíróval, aki elmondaná, miként döntenek egy-egy, az uralkodó kormánynak fontosabb ügy kimeneteléről azzal, hogy mely tanácsnak szignálják ki annak tárgyalását.
„Mint számítottam rá, leleplezték önmagukat. Egyetlen kíváncsi újságírói kéz sem emelkedett magasba”. Majd az asztalra tett két hatalmas és egy vékony dossziét. A két vaskos irattartó azon tudósításokat tartalmazta, amelyekben az asztalnál ülők és kollégáik az első Orbán-kormányt támadták.
A vékony irattartó a Medgyessy-éráról írt tudósításaikat fogta össze. Azzal a kihívással fordult hozzájuk, hogy találomra emeljenek ki a két vastag dossziéból bármely olyan, az Orbán-kormány ellen írt cikket, amely nem elsősorban ellenzéki forrásra – politikus, értelmiségi, elemző, stb. – hivatkozik, míg a Medgyessy-kormány idején írtakból olyat, amelynek fő forrásai szintén ellenzékiek lennének. Ezt a kihívást is néma csönd követte.
Magyar Nemzet
A Vérke jobb partján álló háromhajós gótikus beregszászi római katolikus plébániatemplom alapítói a XII. században II. Géza által betelepített szász arany-, illetve sóbányászok és földművesek voltak. Ebből a templomból azonban csak néhány, a mai északi kapu fölé beépített gyámkő maradt meg.
IV. Béla király a tatárok kivonulása után új telepeseket hozatott ide, akiket számos kiváltsággal ruházott fel. Templomának újjáépítésére azonban csak Nagy Lajos király (1342-1382) uralkodása idején került sor, aki Beregszászt Felső-Magyarország egyik legvirágzóbb városává tette. Édesanyja Erzsébet udvart tartott a városban, nagy gondot fordított a templom újjáépítésére.
Az alkotás II. Rákóczi Ferenc téren, az Arany Páva étterem előtt áll, és a római katolikus plébániatemplom felé néz.
Beregszász Kárpátalján, a magyar határtól 6 km-re fekszik. Kárpátalja települései közül Beregszászban él a legnagyobb magyar közösség, a város ma is jelentős magyar kulturális központ.
1910-ben még főleg magyarok lakta, míg ma a lakosság kevesebb mint fele magyar nemzetiségű.
A szobor egy méter magas mészkőtalapzat egy gyepesített földhalmon áll. A város nagy múltú étterme, az Arany Páva elé helyezték, a ledöntött Lenin-szobor helyére.
Az egyik ukrán nemzetiségű ember megtámadta a szobrot, majd egy másik még egyszer. Letört a karja. Ezután elvitték helyreállítani, és egy év múlva, 1992. március 15-én avatták újra.
Aki a magyarokkal köt üzletet, az az Európai Unió növekedési motorjával kerül kapcsolatba. A kormány megtalálta azt a gazdaságpolitikát, amellyel versenyképessé tette Magyarországot - mondta Orbán Viktor kínai látogatásán az őt fogadó állami és gazdasági vezetőknek.
Hazánk bevezette a 16 százalékos szja-t, az alacsony társasági adót és a munkaalapú gazdasági rendszert. Magyarország Európa egyik legversenyképesebb gazdasága, ahol komoly termelési központ jött létre, és kiépült egy fontos kutatás-fejlesztési hálózat is.
2016-ra 4 százalékos gazdasági növekedést tűz ki célul a magyar kormány. További cél a teljes foglalkoztatottság elérése. Ez azt jelenti, hogy a munkanélküliséget 3-4 százalékra fogjuk leszorítani, így lényegében mindenki folyamatosan talál majd munkalehetőséget.
Magyarországon megvan a politikai stabilitás, ami manapság kulcskérdés. Április 6-án "jó esélyünk van arra, hogy a magyar emberek a politikai stabilitás mellett fognak szavazni".
Patrióta Európa Mozgalom
"Kelj, magyar ifjúság, légy te virág magad!
Nem drótos fűzérbe görbítve - légy szabad
virág szabad földön!
hogy árván maradva megrablott birtokán
mondhassa a magyar: "Kicsi az én szobám,
kicsi, de nem börtön!"
Babits Mihály (1883-1941) - Petőfi koszorúi - részlet
Lillafüred település Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, közigazgatási szempontból Miskolc része. Turisztikai szempontból jelentősége kiemelkedő; látványosságai közé tartoznak a Palotaszálló, valamint a lillafüredi vízesés.
A Garadna-völgyben a két patak összefolyásánál kialakult kisebb, természetes tavat 1813-ban egy völgyzáró gáttal visszaduzzasztották, hogy biztosítsák a vashámorok – vízzel hajtott pörölyök – működéséhez szükséges vizet.
Gróf Bethlen András az 1890-es évek elején elhatározta, hogy a Hámori-tó közelébe kormányüdülőt építtet. A település nevét Bethlen unokahúgáról, Vay Erzsébetről kapta, akinek a beceneve Lilla volt.
Palotaszálló
A híres szálloda 1925 és 1929 között épült Lux Kálmán tervei alapján, neoreneszánsz stílusban. A szálló egyik étterme a közelmúltban reneszánsz étteremmé átalakított Mátyás étterem, ólomüveg ablakai a történelmi Magyarország várait ábrázolják. Az épületektől a Szinva-források felé hatalmas park terül el, botanikai ritkaságokkal.
Sztrecsény 1899-ig Sztrecsnó, község a Felvidéken a Zsolnai járásában, Zsolnától 10 km-re délkeletre a Vág bal partján.
A Vág feletti magas sziklaormon álló vára a 13. században épülhetett, építtetője valószínűleg a Balassa nemzetség volt. A 14. század elején 1321-ig Csák Mátéé, majd királyi vár. Királyi birtokként a 15. század elején Borbála, majd később Erzsébet királynék birtoka.
Ekkor épültek a vár északi részén található palotaszárny és várkápolna épületei. 1444 és 1469 között a liptószentmiklósi Pongráczoké volt. Későbbi birtokosai Corvin János, Szapolyai János, Kosztka Péter és Miklós, valamint a Dersffy család.
A 17. században a Wesselényi és Löwenburg családok birtoka. Itt vette feleségül Wesselényi Ferenc Bosnyák Zsófiát, akinek szentként tisztelt mumifikált tetemét innen vitték 1689-ben a vágtapolcai templomba. Katonai szerepe nem volt, 1698-ban I. Lipót császár parancsára felrobbantották. Azóta rom. Konzerválását a 20. század elején kezdték meg.