Elhunyt Tamás Ilonka néni, a kettős állampolgárságért folytatott küzdelem ikonikus felvidéki alakja.
Osszuk meg!
A hűség hús-vér szoba - nemzeti hősünk távozott
Elhunyt Tamás Ilonka néni, a kettős állampolgárságért folytatott küzdelem ikonikus felvidéki alakja.
Magyarságáért csendesen, de következetesen és nyilvánosan kiálló magatartásával, példamutató helytállásával 100 évesen fáklyaként lobogott a sokszor nemzetiségét is megtagadó, cserbenhagyó, vélt, vagy valós napi előnyökért megalkuvó felvidéki magyarság, elsősorban annak "elitje", de minden magyar számára is!
Tamás Ilonka magyar nemzeti hősünk! Élete mindannyiunknak példaképül szolgál!
Megmutatta nekünk, hogy miképpen emelkedhet fel egy, a sokak által oly sokszor emlegetett "kis ember", a legnagyobb erkölcsi magasságokba - ő volt az, aki életével jelölte ki az egyetlen helyes, a magyarság megmaradásának a lehetőségét biztosító utat.
2016. August 22. 00:00
Magyar emlékek a nagyvilágban - Benyovszky Móric – Antananarivó és Maroantsetra - Madagaszkár
Magyar emlékek a nagyvilágban - Benyovszky Móric – Antananarivó és Maroantsetra - Madagaszkár
Benyovszky Móric (1741-1786) Felvidéken, a Nyitra-megyei Verbón született. Évtizedekkel ezelőtt magyar játék filmsorozatot forgattak is róla.
Apja halálakor örökösödési vitába keveredett, Mária Terézia megfosztotta birtokaitól. Lengyelországban telepedett le, s mint ottani birtokos, hősiesen védte új hazája földjét az oroszokkal vívott háborúban.
1769-ben súlyosan megsebesült, fogságba esett. Kamcsatkára száműzték, ahol műveltségével, emberismeretével a helyi kormányzó bizalmába férkőzött. Közben elkészítette Kamcsatka első földrajzi, néprajzi és állattani leírását.
1771-ben a fegyenctelepre száműzött cári tisztekkel felkelést szervezett és kiáltványt fogalmazott, ami a későbbi orosz forradalmi mozgalmak manifesztumainak mintájául szolgált. Benyovszky később elhagyta Kamcsatkát, eljutott az Aleuti-szigetekre, majd a Kurilli-szigetek érintésével kikötött Formozán (a mai Tajvanon).
Az angol James Cookot hét évvel előzte meg észak-csendes-óceáni utazásával. Benyovszky látta, hogy az egymással folyamatosan harcban álló ősnépek szemében tekintélyt, felettük hatalmat lehet szerezni. Francia kikötőből indult el, és a Madagaszkártól keletre levő szigeten kötött ki.
1774-ben a malgasiak szigetén a francia uralkodó tiszteletére megalapította Louisbourg városát. Ettől kezdve, ha visszatért is Európába, a szigetre vágyott. Elfogadta a törzsfejedelmek ajánlatát, a kormányzóságot, és a madagaszkári népet választva kilépett a francia király szolgálatából. Elképzelése az volt, hogy Madagaszkárból modern államot szervez.
Számítva a francia bosszúra hadsereget toborzott a bennszülöttekből, de nem bírtak a francia túlerővel. Benyovszky a malgasiakért halt meg – magyarként.
A tizenötmilliós népességű szigetre utazott 2003-ban, a Magyar-Madagaszkári Baráti Társaság első nagy vállalkozásaként elindult expedíciója.
Magukkal vitték a budapesti Benyovszky utcai kertben álló szobor másolatát: madagaszkári avatásán a helyiekkel együtt táncoltak és énekeltek.
Az írástudó malgasiak füzeteikbe másolták a háromnyelvű emléktábla francia, malgasi és magyar szavait. Benyovszky Móricról egyébként legalább öt utcát neveztek el a sziget településein.
A fővárosban, Antananarivóban ezt az utcát domborműves emléktábla is ékesíti.
2016. August 22. 00:00
Reményik Sándor: Mindennapi kenyér - Elmondja: Götz Anna - rövid VIDEÓ!
Reményik Sándor: Mindennapi kenyér - Elmondja: Götz Anna - rövid VIDEÓ!
kattints a VIDEÓRA - és a képekre - érdemes!
https://www.youtube.com/watch?v=C8-BoTTpXgk
2016. August 20. 00:00
Ó, Szent István - Moldvai népének - előadja: Berecz András - VIDEÓ!
Ma van Szent István napja!
Ó, Szent István - Moldvai népének - előadja: Berecz András - rövid VIDEÓ!
http://www.youtube.com/watch?v=srB_K_lIF70
kattints a képekre - érdemes!
2016. August 20. 00:00
Mészáros László Hogy az USA hozta el a demokráciát Magyarországra? És még mit hozott a közelmúlt történelme során?
Ezt érdemes elolvasni - megosztani!
Hogy az USA hozta el a demokráciát Magyarországra? És még mit hozott a közelmúlt történelme során?
A demokrácia és szabadság nevű színjáték amerikai „sakktábláján, sakkjátszmájában” a birodalom számára a földrajzi, stratégiai, gazdasági térségek csupán sakkfigurákként szerepelnek - természetesen az ott élő nemzetekkel, hús, vér emberekkel együtt.
Például Közép-Európa, Magyarországgal együtt csupán egy „gyalog” a táblán - köznyelven, egy paraszt - amely a játék „végső kimenetele” (értsd: a játszma megnyerése) érdekében minden további nélkül feláldozható.
A birodalom ezt a „beáldozást” mindig is megtette (mindig meghozta azt a gyalogáldozatot, ami az érdekeit szolgálta). A saját létét is tagadó világhatalom napjainkban is e logika szerint „jár el”, e szerint politizál, mozgatja a szálakat.
Ez az USA képében megjelenő háttérhatalom, európai csatlósaival, európai helytartó országaival együtt, az első világégést követően Magyarországot – mint parasztot – minden további nélkül beáldozták a „játszma” végső megnyerésének az érdekében.
Egy Trianoni békeszerződésnek elnevezett diktátummal „egyszerűen” letörölték a térképről, és végül is csupán egy csonkot engedélyeztek a helyén az esetleges túlélésre.
Természetesen mindezt a szabadság, a béke és a demokrácia jegyében követték el!
Na, ezt adta nekünk az USA képében megjelenő háttérhatalom!
A második világháború kellős közepén, 1941-ben, ennek a nagyon demokratikus birodalomnak a 34. alelnöke (későbbi, a 33. elnöke) Harry S. Truman a következőt mondta:
„Ha azt látjuk, hogy a németek győznek, az oroszokat kell segítenünk, ha azt, hogy az oroszok, akkor a németeket, hadd irtsák egymást.”
Mint ismert végül is az Oroszokat támogatták – „így alakult történelmileg”. Mi meg a háború lezárásának az aktusaként azt tapasztalhattuk meg, hogy „mi lettünk az ajándék”, az alku tárgya, elszenvedők.
Ugyanis ez a nagyon demokratikus és nagyon humánus birodalom, minden szívfájdalom és lelkiismeret furdalás nélkül odavetett bennünket - mint egy véres koncot - Sztálinnak, és az ő embertelen kommunista diktatúrájának.
Ezt is a szabadság és a demokrácia jegyében tették – a sakkjátszma végső kimenetele szempontjából ugyanis ez a megoldás mutatkozott „racionális” döntésnek.
Magyarországot „büntetésből”, Lengyelországot „jutalmul” lökték oda a világ egyik legvéresebb, legembertelenebb diktátorának.
A második világháborút követően ezt kaptuk mi Amerikától, és európai reinkarnációitól.
És mindezek után jön a playboy fajsúlyú, „tökéletes vigyorú” udvari hopmester, a birodalom korábbi helytartója, Bill Clinton – aki azt merészeli a pofánkba vágni egy kampánybeszédben, hogy Lengyelország és Magyarország nem lennének szabadok az Egyesült Államok és a hidegháború nélkül. Ez a két ország most úgy döntött, hogy a demokrácia túl macerás, inkább Putyin típusú vezetést akarnak (értsd: diktatúrát).
Ismerve a fent is érintett történelmi előzményeket, valamint a mostani Oroszországot fenyegető, és a térségünk biztonságát semmibevevő, azt kockára tévő amerikai külpolitikát, valamint azt a nem elhanyagolható szempontot, hogy magyar emberek demokratikus parlamenti választásokon döntöttek Magyarország jövőjéről – ennek a lihegő birodalmi pincsinek van képe gyalázni a mindig is szabadságra vágyó magyarokat, és a lengyeleket.
A közel száz év előtti országamputációnk, a mérhetetlen mennyiségű gyalázatot, szenvedést és véráldozatot követelő vesszőfutásaink rémségei után - amelyek persze amerikai perspektívából „csupán egy-egy parasztáldozatnak voltak tekinthetők” - ez a pojáca kiáll és vádol.
Ez az arca elé demokrácia-álarcot biggyesztő bábu kiáll, és gyalázkodik hazánk ellen, a birodalom által ellenünk elkövetett rémségek sorozata után. Kiáll a tudatlan, tájékozatlan, de többségében azért felsőbbrendű önérzettel átitatott lelkű amerikai közönsége elé.
Kiáll gyalázni a magyarokat, mert ő ezt is megteheti.
És persze kiáll gyalázni a lengyeleket, mert mint tudjuk a legutoljára ők is elfelejtették, hogy hogyan kell "helyesen" szavazni a szabad választásokon – hogyan szükséges úgy voksolni, hogy az a birodalomnak is tessék, mert ha nem, akkor rád ereszti „lejárató gépezetét”, médiástúl, hitelminősístűl, csaholó plyboy helytartóstúl együtt.
Mészáros László – a Patrióta Európa Mozgalom alapítója
2016. August 19. 00:00
"A magyar ember igazán és maradandóan azt tiszteli, aki tiszta életű és egyenes, akinek tehát a fegyverei is mindenkor tiszták." Teleki Pál
Ezt soha ne feledje el senki - sem külhonban, sem idehaza!
"A magyar ember igazán és maradandóan azt tiszteli, aki tiszta életű és egyenes, akinek tehát a fegyverei is mindenkor tiszták."
Teleki Pál (1879-1941) - geográfus, politikus, miniszterelnök
2016. August 19. 00:00
Megdöbbentő dolgot találtak Csontváry egyik képébe rejtve Két másik képet rejtett el festményében a mester - ez valóban zseniális! Csontváry Kosztka Tivadar (1853-1919) - Öreg halász
Megdöbbentő dolgot találtak Csontváry egyik képébe rejtve
Két másik képet rejtett el festményében a mester - ez valóban zseniális!
Csontváry Kosztka Tivadar (1853-1919) - Öreg halász
Csontváry Kosztka Tivadar Az öreg halász című képe megdöbbentő részleteket rejt. Első látásra nincs semmi feltűnő a képen, csak ha jobban szemügyre veszitek, akkor tűnik fel a képen látható öregember aszimmetriája.
Ha ugyanis a festmény bal oldalát tükrözzük, egy teljesen új, önmagában tökéletes képet kapunk. És ugyanez történik, ha a jobb oldalával tesszük ezt.
Ráadásul - bár mindkét kép tökéletes önmagában - teljesen más hangulatú és jelentésű lesz a két végeredmény.
Az öreg halász mögött nyugodt a tenger meg a tűzhányó is, és csónakban ül.
Az ördög mögött viharos a tenger, kitört a tűzhányó és koporsóban ül.
A kép tehát tökéletesen ábrázolja az emberben lakozó jó és gonosz kettősségét - hát ennyire zseniális festő volt Csontváry!
kattints mindegyik képre - érdemes!
2016. August 19. 00:00
Döbbenetes - ezt érdemes megnézni! Putyin elmagyarázza min múlik most a világ sorsa – Ez megy a háttérben (magyar felirat) - rövid VIDEÓ!
Döbbenetes - ezt érdemes megnézni!
Putyin elmagyarázza min múlik most a világ sorsa – Ez megy a háttérben (magyar felirat) - rövid VIDEÓ!
Nem árt tudnunk, hogy a média nem egészen (vagy egyáltalán nem) úgy adja elő a dolgokat, ahogy azok a valóságban történnek. De még a sajtó munkatársai sincsenek mindig tisztában a helyzettel.
2016. júliusban, a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum keretében Putyin újságíróknak mondta el, hogyan és miért került veszélybe a béke a világon, ami eddig a stratégiai egyensúlynak köszönhetően el tudta kerülni a komoly háborús helyzeteket. (Feliratozás az eredeti orosz szöveg alapján.)
kattints a VIDEÓRA - érdemes!
https://www.youtube.com/watch?v=jfR5krZqIL8
2016. August 19. 00:00
Perlmutter Izsák (1866-1932) festőművész képeiből
Perlmutter Izsák (1866-1932) festőművész képeiből
Magyar Mannheimer Gusztávnál és Karlovszky Bertalannál tanult, majd 1891-ben néhány hónapot Párizsban a Julian Akadémián töltött.
Hazatérve Bihari Sándorhoz került, de 1894-ben ismét Párizsba utazott. 1898-tól 1904-ig Hollandiában élt, ahol főleg tájképeket és életképeket festett.
Hazatérése után egy ideig Szolnokon, majd Besztercebányán élt, később Rákospalotán telepedett le.
Városképekkel és figurális intéreurökkel szerepelt a kiállításokon. Legjelentősebb színes népi intérieurje a Parasztszoba, Önarcképe a firenzei világhírű Uffizi Képtárban van.
kattints a képekre - érdemes!
2016. August 19. 00:00
Egykori politikai utasításokból lett „tudományos irányvonalak” megkövesedése okán tartják még ma is a magyar nyelv helyét a finnugor nyelvek családjában – rövid könyvszemle - magyar nyelv
Egykori politikai utasításokból lett „tudományos irányvonalak” megkövesedése okán tartják még ma is a magyar nyelv helyét a finnugor nyelvek családjában – rövid könyvszemle
Marácz László, az Amszterdami Egyetem professzora, az összehasonlító nyelvészet világhírű szaktekintélye könyvének lényege: a magyar nyelv helyét hibás módszertan alapján állapították meg és tartják ott ma is, a finnugor nyelvek családjában.
A magyar nyelvészek nem hajlandók figyelembe venni, hogy adott szavak, amelyeknek finnugor eredetet tulajdonítanak, megvannak az altaji (török, mongol) nyelvekben is.
Marácz László szerint fel kell adni a nyelvcsaládokkal való nyelvmeghatározás jelenleg használt formáját, és helyette az areális (egy földrajzi térségben beszélt nyelvek kölcsönhatását kutató) nyelvészet eszköztárát használva kell megvizsgálnunk egyes nyelvek kialakulását, helyzetét.
A magyar nyelv a jelenlegi Kazahsztán területén, Közép-Ázsiában fejlődött ki az Andronovo-kultúra alapján (i. e. 1800-1400).
A magyar ősnyelv északon érintkezett bizonyos finnugor csoportokkal, délről és keletről az altajiakkal és törökökkel. A magyar nyelv nem átvett ezektől, hanem átadott ezeknek nyelvi elemeket.
Ezek nem csupán szavak, hanem nyelvi struktúrák is, amelyek nemcsak a magyarban vannak meg, hanem megjelennek a türk és a finnugor nyelvekben is.
Marácz szerint a magyar nyelv az ősmagyar törzsek lovas nomád életmódjából eredően az i. e. 1. évezredtől kezdve egyfajta közvetítő nyelvként működött széles nagy térségben.
Ez magyarázza, hogy bizonyos jelenségek bekerültek a balti-szláv és az iráni nyelvekbe is. Miért a magyar nyelv az, amely hat másokra, nem azok rá, ahogyan ma tanítja a nyelvészet?
Marácz szerint az ok roppant egyszerű: a megoldás a magyar nyelv természetében keresendő. A magyar nyelv ugyanis gyöknyelv, amely változatlan nyelvi gyökök képzésével jött létre, így fejlődik, nem idegen elemek beépítése segítségével, mint a nyelvek nagy többsége.
A magyar nyelvet logikus felépítése és szabályosságai tették ellenállóvá a változásokkal szemben és lehetett ezért belőle közvetítő nyelv. Hogy miért nem vették figyelembe ezt a magyar nyelvészek korábban?
Nos azért, mert a török-ugor (nylev)háború előtt már lezajlott egy nagy nyelvészeti háború, és ebben a gyöknyelvészetet a hivatalos irányadók (Hunfalvy Pál és Budenz József) elítélték, mint provinciális irányzatot és adminisztratív eszközökkel kegyetlenül felléptek a követők ellen.
A gyöknyelvészet a régiségtárba került, amivel komoly tudós nem foglalkozott. Hasonló bánásmódban részesült a harmadik akadémiai háborúban a rovásírás. E három nagy akadémiai per tipikusan politikai manipuláció.
Hogy miért történt ez így, arra Marácz pontos leírást ad. Újdonság néhány egykori titkos ügynök konkrét azonosítása az osztrák belügyi papírok alapján.
További gondos munkát igényel az egykori politikai utasításokból lett „tudományos irányvonalak” hagyományozásmódja is.
Magyar Hírlap
2016. August 18. 00:00